جهان موتور نماینده انحصاری برند ارسم – ERCEM در ایران

گیربکس حلزونی

گیربکس حلزونی، کاهنده سرعت و افزایش دهنده قدرت درون تجهیزات است؛ این قطعه با توجه به ویژگی‌هایی که دارد توانسته محبوبیت بسیاری پیدا کند و شاهد استفاده از آن در صنایع گوناگون هستیم. از مهمترین ویژگی‌هایی که گیربکس حلزونی دارد، می‌توان به اندازه کوچک و صدایی کمی که در حین استفاده تولید می‌کند اشاره داشت، همچنین شما با استفاده از این قطعه امکان بالا بردن راندمان کاری خود را نیز خواهید داشت. تمام ویژگی‌هایی که به آن‌ها اشاره داشتیم، سبب شده اند که گیربکس حلزونی به یکی از پراستفاده ترین گیربکس‌ها تبدیل شود.

دو چرخ‌دنده با طراحی ساده و ماردون از اجزای اصلی تشکیل‌دهنده‌ی گیربکس حلزونی به حساب می‌آیند. چرخ‌دنده‌های به کاربرده شده در این گیربکس جنسی از برنج و فولاد دارند و همین موضوع باعث شده استفاده از آن در صنایع گوناگون، سر و صدایی تولید نکند؛ همچنین موضوع جنس چرخ‌دنده‌ها بر روی راندمان کار نیز موثر است و باعث شده استفاده از آن رواج پیدا کند.

 

انواع گوناگون گیربکس حلزونی

گیربکس حلزونی که تا حدودی با آن آشنا شدید، تحت نام دیگری چون گیربکس 90 درجه نیز شناخته می‌شود و این به دلیل مدل ظاهری است که این گیربکس دارد. در قسمت قبل با اجزای اصلی تشکیل دهنده گیربکس حلزونی آشنا شدید، اما باید بدانید اجزای دیگری چون شافت، هاب کروی و بلبرینگ نیز در تشکیل این گیربکس نقش دارند.

موضوع دیگری که در رابطه با این مدل گیربکس مطرح می‌شود، نحوه‌ی عمل و انتقال قدرت توسط آن است. زمانی‌ که چرخ‌دنده‌های گیربکس با محور آن درگیر می‌شوند، مکانیسم عمل و انتقال قدرت نیز صورت می‌گیرد. نکته‌ای که در این رابطه وجود دارد، انتقال قدرت به صورت ایده‌آل توسط گیربکس حلزونی است و همین موضوع باعث شده که از آن در صنایع مختلف و بسیاری استفاده شود.

همچنین گیربکس حلزونی در انواع گوناگونی تا به حال طراحی شده است که این انواع را می‌توان شامل مواردی چون گیربکس کتابی یا گیربکس NMRV، گیربکس مکعبی و WPKA در نظر گرفت. هر یک از انواع نام‌برده‌شده برای این گیربکس با توجه به مدل و ویژگی‌هایی که دارند، در صنایع متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه یکی از انواع این گیربکس را با کاربردی که دارد برای شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید از آن استفاده کنید.

گیربکس حلزونی مدل NMRV

یکی از مدل‌های شناخته شده این گیربکس را می‌توان مدل NMRV در نظر گرفت؛ این مدل به دلیل ویژگی‌هایش، کاربردهای گوناگون و بسیاری در صنعت دارد، از این کاربردها می‌توان به صنعت‌هایی چون ماشین آلات، میکسرها، کمپرسورها، صنایع غذایی، صنایع بسته بندی، آسانسورها، آسیاب‌ها، معادن و حفره‌های چاه و بسیار مورد دیگر اشاره داشت؛ بنابراین اگر شما به دنبال یک مدل گیربکس حلزونی مناسب و پرکاربرد هستید، ما به شما گیربکس NMRV را پیشنهاد می‌دهیم.

 

برندهای متفاوت گیربکس حلزونی

در کنار انواع گوناگونی که از گیربکس حلزونی وجود دارد، برندهای متفاوتی نیز تا به حال به طراحی و تولید این وسیله پرداخته اند. شما برای آنکه انتخاب مناسب و کاربردی داشته باشید، باید در ابتدا با انواع برندهای این محصول آشنا شوید و اطلاعات لازم در رابطه با آن‌ها را به دست آورید؛ این کار به شما کمک می‌کند که گیربکس مناسبی را برای حرفه و صنعت خود بخرید و بتوانید با یک انتخاب خوب برای چندین سال از آن استفاده کنید.

مزیت‌های استفاده از گیربکس حلزونی

شما می‌توانید با مراجعه به بازار انواع گوناگونی از این گیربکس که شامل مواردی چون پایه دار، هالو شافت و فلنچ دار است را مشاهده کنید. این تنوع، سبب شده که کارایی گیربکس حلزونی در صنایع به مراتب بیشتر شود.

پوسته‌ای که برای گیربکس‌های حلزونی انتخاب شده است، جنسی از آلومینیوم و چدن دارد، این موضوع سبب شده این وسیله از خود مقاومت بالایی در برابر لرزش‌ها و ارتعاشات نشان دهد که این مورد در صنایع حائز اهمیت است. علاوه بر این مورد گیربکس حلزونی از مزیت‌های گوناگون دیگری چون نگهداری آسان و راحتی تعمیر نیز برخوردار است. نرم کار کردن، سرعت‌های متنوع و قدرت گشتاور مناسب نیز در کنار دیگر موارد به چشم می‌آید؛ به نوعی می‌توان گفت گیربکس حلزونی یکی از مناسب ترین انتخاب‌ها است، چرا که تمام ویژگی‌های مثبت و لازم برای یک گیربکس در این مدل دیده می‌شود.

معایب گیربکس حلزونی

گیربکس حلزونی در کنار مزیت‌های بسیاری که دارد از معایبی نیز برخوردار است؛ اما بدون شک این معایب در مقایسه با مزیت‌های آن قابل چشم پوشی هستند. معایب این نوع از گیربکس را می‌توان شامل مواردی چون محدودیت توان گیربکس، لقی بسیاری که میان دنده‌ها وجود دارد و مصرفی بودن آن در نظر گرفت. در آخر امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات مناسبی را در رابطه با گیربکس حلزونی در اختیار شما قرار داده باشیم و بتوانید با توجه به نکات اشاره شده در متن تصمیم مناسبی را در زمینه‌ تهیه این گیربکس بگیرید.

مقالات بیشتری در مورد گیربکس حلزونی:

انواع گیربکس حلزونی و کتابی

اگر شما به دنبال یک گیربکس مناسب برای کاهش سرعت و افزایش قدرت هستید، گیربکس حلزونی را به شما پیشنهاد می‌‌کنیم؛ این گیربکس یکی از پرکاربردترین گیربکس‌ها در صنعت محسوب می‌شود که اندازه‌ی کوچک و نداشتن صدا در زمان استفاده از آن باعث شده بسیاری از صنعت‌ها این نوع از

کاربرد گیربکس حلزونی در صنعت

گیربکس یکی از ابزارآلاتی به حساب می‌آید که در صنعت کاربرد گسترده ای برای آن در نظر گرفته شده‌است. در میان انواع گیربکس مانند گیربکس کتابی، گیربکس مکعبی، گیربکس NMRV و … که در بازار وجود دارد، گیربکس حلزونی اهمیت بیشتری دارد و شاهد استفاده از آن در صنایع گوناگون